▄▀ مجله فوتبال 3 امتیاز ▄▀ - اولین گفت‌وگوی بلاژویچ :چیرو عادت ندارد قعرنشین باشد!
منوی اصلی
نویسندگان
دوستان
صفحات جانبی
آرشیو وبلاگ
منوی آمار
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب ارسال شده: عدد
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
اخبار و مطالب جدید سایت
اخبار سایر خبرگزاری ها
امروز : 

اولین گفت‌وگوی بلاژویچ :  چیرو عادت ندارد قعرنشین باشد!

سایت 3 امتیاز ::پشت درختان سبز و بلندی که زمین چمن دهکده ورزشی در منطقه چهارباغ کرج را محاصره کرده بود دود سیگار یک مرد نام‌ آشنا توی چشم می‌زد. او میروسلاو بلاژویچ بود، ۱۱سال بعد از اینکه در فرودگاه مهرآباد از هواپیما پیاده شد و با لیموزین سورمه‌ای رنگ تشریفات به هتل استقلال رفت. وقتی به چهره‌اش نگاه می‌کنیم کمترین تغییر را کرده است. موهایش کمی خاکستری شده و صورتش کمی شکسته‌تر، اما او همان مردی است که می‌شناختیم. مردی با کت روشن و سیگاری به نوک انگشتان دست چپ.
اولین دیدار با بازیکنان مس
میروسلاو بلاژویچ در حالی به همراه اعضای هیئت مدیره مس به اردوی تیم پیوست که بازیکنان زیرنظر محمود فکری به بازی دست گرمی مشغول بودند. آنها در یک فوتبال پربرخورد اما دوستانه سرمربی جدیدشان را امیدوار کردند وقتی بلاژویچ بعد از چند عکس یادگاری و گپ و گفت‌های کوتاه با مدیران مس در جمع بازیکنان حاضر شد چند جمله کوتاه را خطاب به آنها به زبان آورد. او گفت:«بازی شما را که نگاه کردم باور نمی‌شد که در انتهای جدول هستید بخصوص از نظر بدنی شرایط خیلی خوبی دارید و من به شما و این تیم امیدوار هستم.»
او سپس در حالی که همچنان سیگاری در دست داشت سمت بازیکنان رفت و با تک تک بازیکنان دست داد. این بازیکنان گرچه فاصله زیادی با ستارگان تحت اختیار او در تیم ملی دارند اما برای بلاژویچ شرایط فرقی ندارد. او یک تیم ناامید را در دست خواهد گرفت تا با شیوه‌های مربیگری خود آن را به رده‌های بالا ببرد.
اولین مصاحبه
اولین برخورد با بلاژویچ بعد از ۱۰ سال خیلی هم گرم نیست، او به سختی یادش می‌آید و تنها به یک دست دادن خشک و خالی بسنده می‌کند اما چند ثانیه بعد از روی صندلی بلند می‌شود و با گفتن کلمه فرانسوی مون آمی(دوست من ) خبرنگار را در آغوش می‌گیرد. برای خبرنگار این لحظه یادآور روزی است که او برای آخرین مذاکره به دفتر صفایی فراهانی رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایران رفت. بلاژویچ را در این سفر پسرش میرو همراهی می‌کند. مرد خوش‌پوش و خوش‌قیافه‌ای که سابقه یک دوره بازدید از تیم نانت فرانسه را نیز دارد. میرو که مترجم پدر هم هست درباره اینکه آیا رضا چلنگر به یار قدیمی‌اش می‌پیوندد یا نه؟ من اینطور فکر نمی‌کنم اما این را باید از مسئولان باشگاه سوال کنید. بلاژویچ تنها به زبان‌های کروات و فرانسه مسلط است و یک مترجم برای گفت‌وگوهای طولانی و آب‌دار مورد نیاز است. با این حال وجود میرو هم غنیمت است برای آنکه چند جمله‌ای صحبت کنیم. اولین سوال ما درباره بازگشت وی به ایران است، در حالی که در همه این سال‌ها بارها و بارها از آمدن به ایران سر باز زده. چیرو می‌گوید:« من خاطرات خیلی خوبی از ایران دارم اینجا مردم همیشه من را دوست داشتند و من همیشه فکر می‌کردم که کشور شما وطن دوم‌ام است. بعد از اینکه از ایران رفتم شغل‌های زیادی داشتم اما همیشه انتظار این را داشتم که روزی دوباره به تهران برگرددم.»
از او درباره شرایط تیم مس سوال می‌کنیم و وی جواب می‌دهد:« شناخت خیلی زیادی از این تیم ندارم ولی من به هر کشوری که رفته‌ام هدف‌های بزرگی داشتم. بنویسید چیرو به قعرنشینی عادت ندارد. الان هم که این بازیکنان را دیدم امیدوارم شرایط خیلی سریع تغییر کند.»
از میرو درباره دستیاران احتمالی پدرش سوال می‌کنیم و وی جواب می‌دهد:« هنوز در این زمینه تصمیمی گرفته نشده اما فکر می‌کنم یکی، دو مربی خوب از کرواسی به این تیم اضافه بشوند.»
در حال حاضر محمود فکری مربی مس است. بازیکنی که اتفاقا در زمان مربیگری بلاژویچ در تیم ملی هافبک دفاعی استقلال بود. چیرو اما هرگز سبک بازی فکری دوست نداشت ...
بعد از این همه سال همه منتظریم تا دوباره او جای خود را در حافظه جمعی فوتبالی ما پیدا کند. البته برای این کار بیش از هر چیز به یک رضا چلنگر احتیاج است!


مطالب پربازدید
نظر سنجی
دیگر:
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic