▄▀ مجله فوتبال 3 امتیاز ▄▀ - خانه‌تکانی دوباره در ترکیب پرسپولیس
منوی اصلی
نویسندگان
دوستان
صفحات جانبی
آرشیو وبلاگ
منوی آمار
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب ارسال شده: عدد
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
اخبار و مطالب جدید سایت
اخبار سایر خبرگزاری ها
امروز : 

خانه‌تکانی دوباره در ترکیب پرسپولیس

سایت 3 امتیاز ::مرجع خبری پرسپولیس : پرسپولیس در بازی شهرداری چندین تغییر در ترکیب خود نسبت به بازی قبل داشت و در بازی برابر مس سرچشمه نیز قرار ات این اتفاق تکرار شود!

انگار حمید استیلی می‌خواهد تیمش را با سیستم ۱-۳-۲-۴ به زمین بفرستد. با این وجود به غیر از تغییر سیستم، پیش‌بینی می‌شود در ارنج اصلی تیم ۶-۵ تغییر هم رخ دهد که در این میان نیمکت‌نشینی ملی‌پوشان پرسپولیس جالب خواهد بود.
با توجه به تغییراتی که در چیدمان پرسپولیس در سه بازی گذشته رخ داد این احتمال وجود دارد که پرسپولیس در بازی چهارم خود هم تغییراتی داشته باشد. البته تمرین پشت درهای بسته بوده و هیچ عکاس و خبرنگاری هم آخرین تمرین‌های این تیم را از نزدیک ندیده و به همین دلیل آنچه در زیر می‌آید بیشتر جنبه گمانه‌زنی دارد.

نوبت به معمارزاده رسید
پرسپولیس در سه بازی ۵ بار دروازه‌اش باز شده است. در این ۵ گل همه مقصرند از حقیقی تا مهاجم نوک تیم. به نظر می‌رسد این بار نوبت میثاق معمارزاده باشد که شانس خود را برای ایستادن درون دروازه امتحان کند. به هرحال حقیقی ۵ گل خورده و شاید نیمکت‌نشینی نه تنها برایش بد نباشد بلکه یک شوک به حساب می‌آید. البته این مساله در مورد معمارزاده هم صدق می‌کند و اگر او نتواند انتظارات را برآورده کند خیلی زود جای خود را به حقیقی پس می‌دهد.

ممدوتال ۵۰ – ۵۰
پرسپولیس در ۲ بازی اول از زوج نصرتی و شیث در مرکز دفاعش استفاده کرد. البته در بازی سوم شیث را به جای محمد به سمت راست فرستاد. حالا به نظر می‌رسد ممدوتال که در بازی قبلی در لیست ذخیره‌ها جای داشت در این بازی زوج نصرتی باشد اما معمولا بازیکنان خارجی در روزهای اول حضورشان در هر تیم یک مشکل مشترک دارند و آن ارتباط برقرار کردن با بازیکن کناری است.
به هرحال اگر ممدوتال از نظر فیزیکی آماده باشد و بتواند ارتباط خوبی هم با همبازیانش برقرار کند بعید نیست برای اولین بار به میدان برود. در غیر این صورت علیرضا نورمحمدی مترصد دومین شانس خود خواهد بود.

شاید شیث نباشد
شیث رضایی در سه بازی اخیر پرسپولیس در ۲ پست به میدان رفت. استیلی وقتی در بازی با شهرداری تبریز او را به سمت راست فرستاد دو معنا بیشتر نداشت؛ یا از بازی علیرضا محمد مقابل شاهین ناراضی بود یا اینکه عملکرد شیث را در مرکز خط دفاعی خوب نمی‌دید. به هرحال بعید نیست در صورت استفاده از نورمحمدی یا ممدوتال، شیث نیمکت‌نشین باشد چون استیلی بازیکنی را می‌خواهد که از کناره‌ها نفوذ کنند.

سامان باز هم جایگزین مازیار
سامان آقازمانی بازی بدون توپش خوب است و برعکس مازیار زارع بازی با توپش. در چنین مواقعی باید دید تیم در چه شرایطی قرار دارد. اگر به پیروزی نیاز باشد پس طبیعی است که بازیکن پا به توپ باید به زمین برود. اما اگر تیم از حریف خود جلو باشد قطعا بازیکنی با نوع بازی آقازمانی نیاز است.
حالا با شرایطی که پرسپولیس دارد اتفاق عجیبی که افتاده این است که مازیار از فهرست ۱۸ نفره پرسپولیس خارج شده و باز هم باید شاهد بازی آقازمانی باشیم.

معمای گوش راست
حمید استیلی برای این پست چند گزینه دارد. هادی نوروزی از فهرست خارج شده و غلامرضا رضایی باقی مانده که بین پست های گوش و مهاجم در رفت و آمد است. جواد کاظمیان هم که به قول خودش انگیزه‌های زیادی برای اثبات دوباره‌اش دارد و بالاخره حمید علی‌عسگری که از بند مصدومیت رها شده و اگر آماده بازی باشد یکی از گزینه‌های اصلی برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی است. نوروزی با توجه به بازی های قبلی حتی روی نیمکت هم نخواهد بود و علی‌عسگری هم از شنبه تمرین‌هایش را شروع کرده است. حالا اگر تعویض غلامرضا رضایی در بازی با شهرداری تبریز را به حساب بازی ضعیفش بگذاریم آن وقت به تنها گزینه این پست یعنی جواد کاظمیان می‌رسیم.

شانس منصوری بیشتر است
در سمت چپ پرسپولیس، محمد منصوری بد کار نکرد. اگرچه او در بازی قبلی و به خاطر اصرار به ضربه زدن با پای چپ یکی دو فرصت را از دست داد اما به نظر می‌رسد از شانس بیشتری نسبت به فشنگچی و نوری برخوردار باشد. نوری در بازی با شهرداری تبریز روز خوبش نبود و شاید بتوان آن را به حساب افت بدنی و پاس‌های اشتباهش گذاشت. فشنگچی هم در آن بازی به خاطر پست بازی‌اش (دفاع چپ) نتوانست نفوذ کند.

رضایی مهاجم اصلی؟
اگر وحید هاشمیان در ترکیب ثابت پرسپولیس قرار بگیرد معنایش این است که استیلی روش ۱-۳-۲-۴ را برای تیمش انتخاب کرده و آن وقت به خودی خود علی کریمی آزادی عمل و شعاع حرکتی بیشتری خواهد داشت. در غیر این صورت غلامرضا رضایی به عنوان مهاجم اصلی و هدف به زمین می‌رود.

احتمال احتمالات
قطعا تا روز بازی استیلی، سومدیک و عاشوری چندین بار نفرات اصلی خود را روی کاغذ مرور خواهند کرد و اصلا بعید نیست که تمام احتمالات فوق انجام نشود. ولی استیلی یک نکته را باید در نظر بگیرد که حتما هم همینطور است و آن اهمیت سه امتیاز این بازی است.


مطالب پربازدید
نظر سنجی
دیگر:
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات