▄▀ مجله فوتبال 3 امتیاز ▄▀ - پرسپولیس ۱ شهرداری تبریز ۲؛ تلخکامی بی پایان استیلی !
منوی اصلی
نویسندگان
دوستان
صفحات جانبی
آرشیو وبلاگ
منوی آمار
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب ارسال شده: عدد
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
اخبار و مطالب جدید سایت
اخبار سایر خبرگزاری ها
امروز : 

پرسپولیس ۱ شهرداری تبریز ۲؛ تلخکامی بی پایان استیلی !

سایت 3 امتیاز ::ورزشگاه آزادی تهران تماشاگر : ۷۰ هزار نفر
گل ها : میثم بائو ( ۴۶ ) و ووریا غفوری ( ۵۹ ) برای شهرداری تبریز و علی کریمی ( ۹۰ ) برای پرسپولیس
داور : محسن قهرمانی
اخطار : سعید دقیقی ( ۵۳ ) و وحید هاشمیان ( ۸۵ )
پرسپولیس تهران : علیرضا حقیقی ،محمّد نصرتی ، علیرضا نورمحمّدی ، شیث رضایی ، امیرحسین فشنگچی ( محمد منصوری ۵۵ ) ، مازیار زارع ( سامان آقا زمانی ۶۰ )، حسین بادامکی ، محمّد نوری ، علی کریمی ، هادی نوروزی و غلامرضا رضایی ( وحید هاشمیان ۵۴ )
سرمربی : حمید استیلی
شهرداری تبریز : ابراهیم میرزاپور ، ابوالفضل حاجی زاده ، داراگان زارکوویچ ، رسول پیرزاد ، بهنام داداش وند، محمدرضا زینال خیری ( کمال کامیابی نیا ۸۶ ) ، میثم بائو ، ووریا غفوری ، بویان بلجیچ ( مهرداد قنبری ۹۰ ) ، شهرام گودرزی (محمد ایران پوریان ۳+۹۰ ) و سعید دقیقی
سرمربی : میودراگ یشیچ
شرح بازی :
دو بازی و تنها یک امتیاز سبب شده بود که بازی با شهرداری تبریز برای قرمزپوشان فوق العاده حساس جلوه کند . حمید استیلی می دانست که اگر سومین دیدار نیز توامان با کسب سه امتیاز نگردد حتما روزهای بسیار دشوارتری را در ادامه خواهد دید . همه ی اینها سبب شده بود که بازی هجومی از همان دقایق ابتدایی در دستور کار تیم میزبان قرار بگیرد . علی کریمی باز هم در کانون یورش های تیم استیلی قرار داشت تا مرکز خط دفاع حریف هدف گرفته شود . این تاکتیک ، وضعیت تصاحب توپ را به سود پرسپولیس تغییر داده بود اما تا پایان نیمه ی نخست منجر به ثبت گل نشد . دو مورد از سه موقعیت مهم قرمزها توسط حسین بادامکی ایجاد شد که در مرتبه ی نخست ، توپ در دهانه ی دروازه به هادی نوروزی برخورد نمود ، هافبک شماره ی یازده یک بار دیگر هم قدر ندانست سانتر عالی کریمی را در دقیقه ی ۳۲ تا ضربه ی سرش تنها فضای کناری دروازه را بشکافد ! مازیار زارع در سومین فرصت پرسپولیس می توانست با شوت محکم خود از راه دور تا اندازه ای خیال سرمربی را راحت کند اما مشت ابراهیم میرزاپور مانع از این امر شد .
شهرداری تبریز هم در نیمه ی نخست ، بیکار ننشسته بود و حساب ویژه ای روی ضد حمله ها و خلاقیت بائو و قدرت هجومی دقیقی باز نموده بود . سپیدپوشان تبریزی عمده ی حملات خود را از سمت راست پرسپولیس و چپ هجومی خود پایه ریزی می نمودند ، آنجا که گهگاه شیث رضایی غایت صحنه به شمار می آمد . شهرداری تبریز می توانست در دقیقه ی ۴۲ ، شعار زود هنگام تماشاگران را در مخالفت با استیلی موجب شود ولی حرکت خوب غفوری در فعل و انفعالی نه چندان دقیق توسط دقیقی راهی فراز دروازه ی قرمزها شد . سه دقیقه بعد ، میثم بائو در آخرین دقیقه ی نیمه ی اول موفق به گل کردن توپ در موقعیتی تک به تک نشد ولی همین هم کافی بود تا ورزشگاه ، شاهد شعار حالا دیگر انس گرفته ی " دایی ، دایی " در دقیقه ی ۴۵ باشد .
هر چقدر میثم بائو در دقیقه ی آخر نیمه ی اول بی دقت نشان داد ، در نخستین دقیقه ی نیمه ی دوم فرصت طلب بود و گل برتری تبریزی های میهمان را به ثبت رساند . پرسپولیس بعد از قبول گل اول چندان با برنامه نشان نداد تا یورش های فاقد نظم تاکتیکی وجه مشخص حرکت پرسپولیس در غالب دقایق نیمه ی دوم باشد . همین نکته سبب شد که تنها چهارده دقیقه ی بعد ، وریا غفوری گل دوم شهرداری را به نام خود ثبت کند و چاشنی انفجار فریادهای تماشاگران سرخ علیه حبیب کاشانی و سرمربی محبوب وی باشد . حملات پرسپولیس در دقایق باقی مانده ی نیمه ی دوم غریزی نشان داد هر چند که در این دقایق هم تنها یک علی کریمی آماده ، درخشان ظاهر می شد.
نظم مناسب تیم یشیچ در دفاع سبب گشته بود که موقعیت های گل کمتری برای پرسپولیس چهل و پنج دقیقه ی دوم شاهد باشیم . این نظم تنها یک مرتبه در دقیقه ی آخر بازی از میان رفت تا گل علی کریمی اختلاف گل را به عدد یک برساند . مرد صرب در نهایت مزد آنالیز خوب تیم استیلی را گرفت تا با سه امتیاز در مشت ، تهران را ترک کند .
گل ها :
۱-۰شهرداری تبریز:میثم بائو از سد نه چندان مستحکم علیرضا نورمحمدی در آخرین نقطه ی خط دفاعی گذشت و در موقعیتی تک به تک با حقیقی توپ را به گل تبدیل نمود .
۲-۰ شهرداری تبریز :پاس عالی سعید دقیقی روی خط محوطه ی جریمه به ووریا غفوری رسید و ضربه ی زیبای او به تور دروازه ی پرسپولیس بوسه زد .
۲-۱ شهرداری تبریز:پاس محمد نصرتی با ضربه ی سر از سمت چپ هجومی قرمزها در برابر دروازه به علی کریمی رسید و او با کنار پای خود توانست برای اولین و آخرین مرتبه دروازه ی میرزاپور باز کند .
برترین بازیکن : جوانی جویای نام به نام ووریا غفوری با بازی خوب و هدفمند خود در این بازی ، خبر از روزهای بهتر برای هافبک تبریزی می داد . سرعت مناسب ، حرکت های حساب شده از سمت راست و در نهایت فرصت طلبی بالای وی سبب نقش گرفتن عنوان برترین بازیکن زمین در برابر نام او گشت .
اتفاق ویژه : گل مهدی دغاغله در دقیقه ی ۷۵ بازی ملوان با پرسپولیس سبب شد که در ذهن حمید استیلی خاطره ای تلخ از پانزده دقیقه به پایان بازی و شعار در حمایت از علی دایی شکل بگیرد اما این عدد در بازی دوم قرمزپوشان در ورزشگاه آزادی با تصاعدی سی دقیقه ای به ۴۵ رسید . سیر رو به پیشرفت شعار هواداران سرخ در ورزشگاه پایتخت حتما حمید استیلی را در بامداد جمعه به فکر روزهای بدتر فرو خواهد برد .


مطالب پربازدید
نظر سنجی
دیگر:
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic